Globālās izglītības nedēļas nodarbība Audriņu pamatskolā

Globālās izglītības nedēļas nodarbība Audriņu pamatskolā

Atsaucoties uz LAPAS (Latvijas Platforma attīstības sadarbībai) aicinājumu, 25. septembrī Audriņu pamatskolas skolēni piedalījās Pasaules labāko ziņu dienas akcijā “Vārda spēks”.

Turpinot atbalstīt globālās izglītības nedēļas iniciatīvu Latvijā, no 21. līdz 27. novembrim 1. – 9. klašu skolēni aktīvi iesaistījās globālās izglītības nedēļas nodarbībā. Uz skolu LAPAS nogādāja metodikas paku, saņemtie materiāli bija noderīgi aktivitāšu īstenošanai. Aktivitātes laikā skolēni tika iepazīstināti ar izvēlēto nodarbības mērķi – novērsts bads. Tika pārrunāts, kas ir bads, kādi ir tā cēloņi, ko nozīmē – iepirkties atbildīgi. Nedēļas laikā bija jāatnes tukši, tīri pārtikas produktu iepakojumi, no kuriem jāizgriež informācija par ražotājvalsti un jāielīmē sagatavotajā kartē. Tika izdarīti secinājumi, kuras ražotājvalstis dominē. Skolēni bija priecīgi, ka viņu ģimenēs izvēlas Latvijā ražotus produktus, jo to bija lielākā daļa.

Paldies klašu audzinātājām un skolēniem par radošumu, īstenojot iniciatīvas mūsu skolā!

 

Sandra Jeršova un Jeļena Pimahova

Comments are closed.