Globālā izglītība

No 2015./2016.mācību gada Audriņu pamatskolas sākumskolas skolotāji iesaistījās Starptautiskajā projektā “Globālā izglītība.” Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības interesi un līdzdalību attīstības/globālajā izglītībā un sekmēt sabiedrības izpratni par attīstības jautājumiem Latvijā, Igaunijā un Apvienotajā Karalistē, kā arī visā Eiropā, īpašu uzmanību pievēršot jauniešu izpratnei par savstarpējo mijiedarbību pasaulē, kā arī atbalstot jauniešu aktīvu darbošanos taisnīgākas, vienlīdzīgākas pasaules labā. Globālā izglītība skolai sniedz zināšanas par vides aizsargāšanu, ilgtspējīgu dabas resursu pārvaldīšanu, nevienlīdzības samazināšanu un cilvēktiesību aizsardzību. Tā paver jaunus ieskatus, mazina spriedzi klasē un palīdz izveidot pievilcīgu skolas piedāvājumu. Globālā izglītība piedāvā zināšanas, prasmes un attieksmi, kas nepieciešama, lai orientētos mūsdienu pasaules norisēs, spētu pieņemt pamatotus lēmumus un aktīvi rīkotos. Galvenās globālās izglītības tēmas ir ekonomiskā, sociālā un vides ilgtspēja, vērtības un uzskati, cieņa pret dažādo, vienlīdzīgas iespējas un cilvēktiesības, savstarpējā mijiedarbība, konfliktu nepieļaušana un to risināšana, pilsoniskā līdzdalība un aktīva rīcība. Projekta ietvaros skolotāji noklausījās izglītojošus seminārus, strādāja darba grupās, pētīja un izmēģināja dažādas darba formas darbam klasē. Bija izstrādāti metodiskie materiāli. Projektā iesaistītie skolotāji iepazīstināja pārējos skolas skolotājus ar darba metodēm un formām GI un izmēģināja klasē ar skolēniem. Projekts joprojām turpinās un skolotāji aktīvi tajā piedalās. Mēs vērtējam, salīdzinām, analizējam, izsakām savu viedokli, meklējam argumentus. GI ir interesanta un aizraujoša, emocionāla un vērtībās balstīta.