Latvijas ornitologi Audriņu pamatskolā

Latvijas ornitologi Audriņu pamatskolā

2019. gada 4. decembrī Audriņu pamatskolā viesojās pārstāvis no LOB Agnis Bušs, kurš kopā ar saviem kolēģiem (virtuāli), novadīja interaktīvu nodarbību 6. un 7. klases skolēniem par tēmu “Mežs ir mājas: dobumainie koki”. Šajā nodarbībā skolēni varēja iepazīties ar dobumaino koku nozīmi mežā, to daudzveidīgiem iemītniekiem, to noslēpumiem. Skolēni varēja uzzināt interesantu, izzinošu un aizraujošu viena koka stāstu vairāku gadu garumā.

“Iedomājies, ka mežs ir pilsēta. Mežs ir mājas daudzām dzīvām radībām. Tā patiešām ir. Un jo vecāka ir šī pilsēta, jo interesantāka un vērtīgāka. Tajā redzamas un atrodamas ļoti īpašas, pat gadu simtiem senas būves, kuras līdzinās arhitektūras pieminekļiem – gan kultūrai, gan dzīvošanai, gan saimniekošanai. Ir arī pavisam jaunas un spožas. Tādā senā pilsētā teju ikviens var atrast vietu atbilstoši savām prasībām un interesēm. Tāpat ir ar mežu – jo vecāks tas ir, jo daudzveidīgāks, slēpjot sevī plašas iespējas patverties dzīvajam. Viena no šādām daudzveidības mājām ir dobumainie koki.” Stāstīja Agnis Bušs.

Paldies LOB pārstāvjiem, kuri atklāja interesanto dobumaino koku pasauli caur stāstījumu un diskusiju, kā arī lika skolēniem aizdomāties, kas ir mums apkārt, to vērtību un burvību.

Audriņu pamatskolas skolotāja Dace Vasilevska (raksts un foto)

Comments are closed.