Advente – Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Advente – Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Šim vakaram spožākās zvaigznes,

Šim vakaram skaistākai sniegs,

Bet spožāks par svecītēm eglē,

Lai sirdī nāk cerību prieks!

 

Tuvojoties Ziemassvētkiem, gandrīz katrā mājā svētdien tiks aizdegta pirmā Adventes svecīte. Lai simboliski gatavotos svētku sagaidīšanai, Audriņu pamatskolas 9.klases skolēni devās uz Audriņu pagasta bibliotēku, lai meistardarbnīcā kopā ar bibliotekāri Margaritu Platonovu un skolotāju Ivetu Rundāni izgatavotu Adventes vainagus. Meitenes un zēni ar aizrautību praktiski darbojās, lai gatavie vainagi patiktu ne tikai sev, bet arī citiem. Meitenes vairāk ieklausījās ieteikumos, bet zēni 100% realizēja savu radošo ideju.

Pirms praktiskās darbošanās skolēni uzzināja to, ka pirmo Adventes vainagu 1833. gadā, izpušķojot koka krustu ar egļu zariem un iededzot 23 sveces, pasaulei dāvināja Hamburgas bērnu patversmes bāreņi. Adventes laiks ir divdesmit trīs dienu ilgs. Pamazām pušķoto koka krustu aizvietoja ar zaļu egļu zaru vītu vainagu, ko rotāja četras sveces – katrai Adventes svētdienai pa vienai. Apaļais Adventes vainags, kas tradicionāli ir zaļā krāsā, simbolizē dzīvību.

Tomēr daudziem no mums Advente ir tas laiks, kad klusām gaidām pienākam Ziemassvētkus. Advente ir tas laiks, kad ikviena sirsniņā iedegas cerība un gaidas pēc Ziemassvētku brīnuma. Šajā laikā ir pieņemts miers un līdzsvara meklējumi sevī. Tas ir laiks, ko pavadīt mājās, kopā ar ģimeni, ietinoties mandarīnu un piparkūku smaržās.

Audriņu pamatskolas skolotājas Ivetas Rundānes teksts un foto

 

Comments are closed.