Veselā miesā vesels gars

Veselā miesā vesels gars

Audriņu pamatskolas pirmsskolas vecākās grupiņas bērniem oktobra mēnesī bija iespēja piedalīties 8 sporta nodarbībās, kas tika organizētas ESF projekta „Skriešanas/slēpošanas nodarbību cikls” ietvaros. Šo nodarbību mērķis ir veicināt fizisko aktivitāti jeb aktīva dzīvesveida popularizēšanu sabiedrībā.

Nodarbības vadīja pieredzes bagātais vieglatlētikas treneris Edgars Kļaviņš. Treneris kopā ar bērniem veica dažādus aizraujošus vingrojumus, izmantojot interesantus rotaļu elementus un daudzveidīgu sporta inventāru. Bērni ļoti labprāt iesaistījās sporta nodarbībās un ar nepacietību gaidīja nākošās tikšanās reizes ar lielisko treneri Edgaru. Nodarbībās īpaša uzmanība tika pievērsta skriešanai, kas ir nodarbe, kuras laikā vienlaicīgi var gūt gan slodzi, gan atslodzi. Abas ir vienlīdz nepieciešamas – slodze, lai trenētu sirds – asinsvadu sistēmu un ķermeņa muskulatūru, un atslodze, lai nomierinātu prātu un mazinātu dienā uzkrāto stresu. Skriešana uzlabo fiziskās darba spējas, ļauj atbrīvoties no spriedzes un mazināt neveselīga-mazkustīga dzīvesveida radītās sekas.

Paldies trenerim Edgaram Kļaviņam par interesanti pasniegtajām nodarbībām un uz tikšanos nākošajā nodarbību ciklā!

                                                                                                     Pirmsskolas skolotāja Līga Asare.

Comments are closed.