Audriņu pamatskolas skolēni apciemo Aglonu

Audriņu pamatskolas skolēni apciemo Aglonu

Audriņu pamatskolas 1. – 4. klases skolēni 2019.gada 28. oktobrī, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās apciemot Aglonu. Skolēni iepazina Aglonas maizes muzeju, pabija koka skulptūru kompleksā Kristus karaļa kalnā, kā arī pabija pie mītiem apvītā Velnezera.

Maizes muzejā mūs sagaidīja saimniece latgaliešu tautas tērpā, ar tautas dziesmām un latgalisku uzrunu. Ar gādīgo saimnieču roku palīdzību katrs skolēns izveidoja savu maizes kukulīti. Kamēr maizīte tika cepta, skolēni uzzināja, cik smagi bija jāstrādā, lai no maza grauda izaudzētu labību, pēc tam no graudiem samaltu miltus un izceptu maizi. Zēni pārbaudīja, cik smaga ir sētuve, bet meitenes iemēģināja roku miltu malšanā. Visi atzina, ka tas ir smags darbs. Mums bija iespēja nobaudīt garšīgo rudzu maizi, tikko ceptu biezpiena pīrāgu un veselīgo zāļu tēju ar medu.

Pasākuma gaitā bērni uzzināja, kā pieklājīgi uzvesties pie galda, kādas ir Latgales nacionālas tradīcijas maizes cepšanā, ēšanas kultūrā un glabāšanas procesā. Saimniece ar lielu mīlestību bērniem atklāja, ka maize ir ne tikai pārtikas produkts – maize ir spēka avots, maize nes mājās svētību un pārticību. Un tad jau ilgi gaidītais brīdis bija klāt – grozā gozējās karsti, smaržīgi rudzu maizes klaipiņi. Bērni bija pārsteigti, cik skaists kukulītis katram izdevies izrotāts ar personīgiem simboliem. Bērni atzina – lai uz galda vienmēr būtu maizīte ir jāiegulda smags darbs, mīlestība un liela pacietība. Daudzas atziņas turpmāk izmantosim ikdienas mācību darbā.

Sirsnīgs paldies muzeja saimniecei par to, ka māca gan lielus, gan mazus mīlēt un cienīt maizīti! Lai jūsu mājās vienmēr smaržo svaigi cepta maize un jūsu rokas glabā mīlestību, maizīti cepot!

Tikko ceptas maizes smaržas pārpildītais autobuss devās uz koka skulptūru kompleksu Kristus karaļa kalnu. Kalna teritorijā izveidots skaists skulptūru parks, kurā izvietotas augstas koka skulptūras ar Bībeles tēliem, apskatījām koka baznīcu, Paradīzes dārzu un Noasa šķirstu. Ekskursiju  noslēdzām ar bildi pie noslēpumainā Čortaka jeb Velnezera. Skolēni uzzināja par šī ezera nostāstiem un izbaudīja tā klusumu un mieru, jo tuvumā nav  ne putnu, ne kukaiņu.

Šādas mācību ekskursijas saliedē klases kolektīvu un uzlabo mācību vielas izpratni un nostiprina zināšanas.

Audriņu pamatskolas skolotājasDaces Vasilevskas raksts un fotogrāfijas

Comments are closed.