Esi pieklājīgs!

Esi pieklājīgs!

17. oktobrī Audriņu pamatskolas vidējā un vecākā pirmsskolas grupiņas, kā arī sākumskolas bērni vēroja pamācošu teātra izrādi, ar nosaukumu “Mošķu diena”. Izrādes morāle slēpās atziņā, ka pieklājības un labas uzvedības normas ir jāievēro katru dienu, arī brīvdienās. Izrādes galvenais varonis – zēns Tālis, nolēma, ka savā brīvdienā viņš var aizmirst par labu uzvedību, pieklājības normām un pat savas istabas kārtošanu. Šīm zēna domām uzradās neredzamie atbalstītāji – mošķīši, kas zēnu mudināja arī uz citiem nedarbiem. Pārtraukt draudzēties ar mošķīšiem zēns nolēma tikai tad, kad saprata, ka nu viņam vairs nav palicis neviens draugs un, uzrodoties Pārdomu mošķītim, zēns aizdomājās par to, kādus nedarbus viņš šajā dienā ir sadarījis. Zēns nolēma visu vērst par labu un atvainojās visiem, pret kuriem viņš ir bijis nepieklājīgs un kam bija nodarījis pāri. Kā tikko zēns bija atvainojies saviem draugiem, pazuda visi nelabie mošķīši un zēns nolēma turpināt draudzēties tikai ar Pārdomu mošķīti.

Izrāde bērniem lika aizdomāties un salīdzināt sevi ar izrādes galveno varoni Tāli. Vai mēs paši bieži vien neaizmirstam sasveicināties, pateikt pieklājības frāzes – lūdzu un paldies?   Pārrunājot ar bērniem redzēto izrādi, nonācām pie sen zināmās domas, ka labais vairo labo, bet sliktais – slikto!

                 Pirmsskolas skolotāja Līga Asare (teksts un foto autora)

Comments are closed.