Rudens balle

Rudens balle

3. oktobrī Audriņu pamatskolas vecākā pirmsskolas grupiņa lustējās rudens ballē. Uz balli, apciemot bērnus ieradās rudens tēls, kas dižojās ar varen labu šī gada ražu – lieliem kartupeļiem, brangiem burkāniem, saldi smaržīgiem āboliem, vitamīniem bagātiem sīpoliem, jokainas formas ķirbīšiem, kviešiem, rudens ziediem un citiem lauku labumiem.  Tā kā visa raža nu ir novākta, ir pienācis laiks atpūsties un baudīt rudens labumus. Ballē bērni ne tikai dziedāja rudens dziesmas, bet arī griezās līksmās dejās.  Netrūka arī jautru stafešu, kuru laikā bērni groziņos lasīja ēdamās sēnes un novāca pēdējo ābolu un bumbieru ražu, ko stafetes noslēgumā arī draudzīgi saskaitīja. Balle tika noslēgta ar putniņu deju, tādā veidā atvadoties līdz pavasarim no tiem putniem, kas nu jau dodas sildīties uz siltām zemēm, kā arī gardu rudens dārzeņu zupu.

Paldies mūzikas skolotājai Nadeždai Osipovai par jestro muzikālo pavadījumu.

                     Pirmsskolas skolotāja Līga Asare (autores teksts un foto)

 

Comments are closed.