Dzejas rīts

Dzejas rīts

Kad  rudens lietus sitas logā un koki uzplaukst visās varavīksnes krāsās, ir apceres un sapņošanas laiks.

Tāpat kā katru rudeni arī šogad  Audriņu pamatskolā šis ir arī dzejas laiks, kad skolēni  sirsnīgi un mīļi, klusi un kautrīgi deklamēja dzejas rindas  latviešu, krievu un angļu valodā. Siltu un patīkamu  atmosfēru radīja rudens krāsas telpas noformējumā, skaistie ķirbju vīriņi skolas gaitenī un pierasto krēslu vietā klausītāji dzejas baudīšanai  bija jauki iekārtojušies uz paklājiņiem. Droši un pārliecināti uzstājās 2.klases meitenes. Ņikita no 1.klases visiem klātesošajiem uzdeva mīklas par gliemezi. Ļiza Jačeikina no 5.klases deklamēja pašsacerētu dzejoli “Rudens krāsas”. Visgarākos dzejoļus bija iemācījušies 4.klases skolēni. 7.kases skolēni prezentēja Dz. Rinkules- Zemzares dzejoļu ciklu par maizi. 9.klases skolēnu izpildījumā skandēja dzejas rindas  veltītas   Latvijas dabai, gadskārtu ritmam, laukiem un pilsētām. 9.klases skolēnu improvizācija M.Runguļa “Rudens vētra” ar vārdiem” Dundaga dun…”” izpelnījās skatītāju ovācijas. Protams, jebkurš dzejolis sākas ar vārdu, zilbi un burtu un burtiņi skaisti saliekas alfabētā , tāpēc  noslēgumā visi kopā vienojāmies “Prāta vētras” dziesmā “Alfabēts”.

Pasākums tika aizvadīts jaukā un patīkamā noskaņā.

Skolēnus konsultēja, iedrošināja, klātbija skolotājas A. Vilčiņska, I. Rundāne, J. Obidjonnikova, N. Volkova un D. Vasiļjeva.

 Audriņu pamatskolas skolotāja Diāna Vasiļjeva

 

Comments are closed.