Mana Ziemassvētku piparkūka

Mana Ziemassvētku piparkūka

Modē ienākušās ēdamās rotaļlietas ir saistītas ar 1812. gada slaveno brāļu Grimmu pasakas „Ansītis un Grietiņa” publikāciju. Pasaku mājiņas kļuva ļoti populāras mājas kulinārijā un Ziemassvētku gadatirgos, bet piparkūku mājiņu rotāšana kļuva par īstu mākslu.

7. decembrī 2018. gadā Audriņu pamatskolā pirmo reizi notika kulinārijas konkurss “Mana ziemassvētku piparkūka”, kuru rīkoja mājturības skolotāja A. Sigajeva.

Tika piedāvāts dalīties ar savu Ziemassvētku noskaņu, cepot un rotājot piparkūkas. Konkursa mērķis bija aicināt bērnus un viņu vecākus darboties kopīgi.

Konkursa piedalījās Audriņu pamatskolas 1. – 9. klašu skolēni un pirmsskolas izglītības iestāžu bērni, vecāki un skolotāji. Darbus vērtēja neatkarīga žūrija. Par konkursa uzvarētāju kļuva Jelizaveta Kosnareviča no pirmsskolas izglītības iestādes.

Ceram piparkūku konkursu pārvērst par tradīciju, turpinot to rīkot arī nakotnē. Liels paldies par sadarbību pirmskolas izglītības iestādes skolotājai Līvijai Bobrobai!

Comments are closed.