Ciemos pie “Ferdinanda”

Ciemos pie “Ferdinanda”

23. novembrī projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros Audriņu pamatskolas skolēni kopā ar skolotājām devās ekskursijā uz Gulbeni. Pasākuma laikā tika apmeklēts Gulbenes- Alūksnes bānīša depo un stacija. Skolēniem bija iespēja apskatīt Gulbenes depo (dažiem skolēniem tā bija pirmā iepazīšanās ar vilcieniem un depo), noskatīties īsfilmu par drošību uz dzelzceļa un noklausīties stāstījumu par to, ar ko nodarbojas uzņēmums Gulbenes – Alūksnes bānītis. Skolēni apskatīja vienīgo šaursliežu un platsliežu dzelzceļa griezuli Baltijas valstīs, noklausījās stāstījumu par atjaunoto šaursliežu tvaika lokomotīvi “Ferdinands”, tās vēsturi un darbības principu. Bērniem bija iespēja iekāpt kabīnē un apskatīt tās iekārtojumu. Pēc Igaunijas Kompartijas līderu salonvagona apskates skolēni izmēģināja braucienus ar rokas drezīnu un bānīša jaunumu – izbrauciens ar koka drezīnu, kas ir unikāla visā Eiropā un tika atjaunota pēc vēsturiskiem faktiem un fotogrāfijām. Skolēnu ekskursija beidzās ar improvizēto Bānīša leģendāro laupītāju uzbrukumu un nelielu pārgājienu ar šķēršļiem pa meža taku. Pasākuma laikā skolēni iepazina un saprata, kā cilvēki Latvijā īsteno savus mērķus un radošo potenciālu, kā arī guva priekšstatu par dzelzceļa darbību un vēsturi Latvijā. Kopējais brauciens nostiprināja skolasbiedru attiecības un labi ietekmēja kopējo skolas mikroklimatu. Bērni uzzināja daudz jaunas informācijas un labi atpūtās.Iemācījās domāt par savu nākotni.

Audriņu pamatskolas skolotāja Jeļena Čelbajeva

 

Comments are closed.