Viktorīna „Mana Latvija-2018”

Viktorīna „Mana Latvija-2018”

 

2017. gada martā Vidzemes zemes Padomes konferencē pirmoreiz oficiālā rezolūcijā tiek nolemts: “Latvijas tautai, tāpat kā visām citām tautām, ir tiesība uz pilnīgu pašnoteikšanos.” 2018. gada 18. novembrī Rīgas pilsētas Otrajā teātrī, kuru šodien pazīstam kā Latvijas Nacionālo teātri, tiek proklamēta Latvijas Republika. Tā ir Latvijas dzimšanas diena – svētki, kas izdodas brīnišķīgi, ja veidojam tos paši. 16. novembrī Audriņu pamatskolā, Latvijas 100 gadu jubilejai par godu, tika veltīta viktorīna „Mana Latvija-2018 ”. Viktorīnā piedalījās 5.-9. klases skolēni. Pirms viktorīnas skolēni izlozēja, kurā komandā viņi būs. Lai iepazīstinātu klātesošos ar neatkarības dibināšanas procesu, tika rādīts video „Ceļā uz brīvību-kā latvieši nodibināja savu valsti”. Arī pēc video tika pārbaudīta skolēnu uzmanība, viktorīnas jautājumi bija saistītie ar video saistīto informāciju.

Pirmajā posmā skolēni, apskatot Latvijas karti, sadalīja to reģionos un uzrakstīja nosaukumus. Otrajā posmā tika iedoti jautājumi un bija jāizvēlas pareizais atbildes variants.

Lai uzzinātu Latvijas karoga vēsturi, skolēniem tika piedāvāts noskatīties video par Latvijas valsts karoga vēsturi .

Paldies direktorei Liānai Teirumniekai un skolotājam Jeļenai Čelbajevai, Allai Vorobjovai un Rudītei Vaišļai par aktīvu piedalīšanos žūrijas darbā.

Vēstures skolotāja Svetlana Ponarada

 

Comments are closed.