Laiks ceļošanai!

Laiks ceļošanai!

Nav tāda laika, ko būtu žēl tērēt, lai uzzinātu kaut ko jaunu. Šajās rudens brīvdienās 7., 8. un 9. klases skolēni devās uz Rīgu, lai gūtu jaunus iespaidus.

Pirmais plānotajā maršrutā bija P. Stradiņa Rīgas medicīnas vēstures muzejs. Daudziem bērniem liels pārsteigums bija tas, ka medicīna kā zinātne sākās ne šodien, ne vakar, un, lai mēs varētu izmantot visus sasniegumus, tā attīstījās ilgi un grūti. Daudzi ārsti un viņu pacienti par to samaksāja ar savu dzīvi. Bērni uzzināja, kā ārstēja cilvēkus senos laikos, kā ārsti spēja uzvarēt lepru, tīfu, mēri, trakumsērgu un cik nežēlīga un necilvēciska attieksme bija pret cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem. Mēs uzzinājām, kā sākās mūsdienu farmakoloģija un ar kādām grūtībām cilvēce izpētīja kosmosu, un cik grūti tajos laikos sievietei bija kļūt par ārstu. Mūsdienu bērniem tas liekas vienkārši un ikdienišķi, bet tas viss ir pilnveidojies gadsimtiem ilgi – vai tas ir rentgena aparāts vai zobu instruments. Es ceru, ka apbrīnas sajūta un pateicība tiem ārstiem par medicīniskiem sasniegumiem iekaroja bērnu sirdis, un varbūt daži no viņiem arī vēlēsies saistīt savu dzīvi ar medicīnu.

Nākamais bija Latvijas Nacionālais dabas muzejs. Papildus vispārējai muzeja apskates programmai tika ietverta detalizēta paleontoloģijas telpas izpēte kopā ar ceļvedi, kā arī interesanta lekcija par zemes un visa dzīvā izcelsmi. Gids pastāstīja par visu laikmetu attīstības dzīvi uz zemes un papildināja to ar demonstrācijām, kur parādīja pirms vairākiem miljoniem gadu pārakmeņojušās čaulas, zivis, vienšūņus. Mēs visi atzinām to, cik īsa ir cilvēka dzīve salīdzinājumā ar to, cik ilgi pastāv mūsu planēta. Mēs arī runājām par to, ko darīt, lai saglabātu mūsu Zemi tik skaistu, cik ilgi vien tas mums ir iespējams. Muzejs ir ļoti liels, tajā ir daudz tematisku zāļu, tāpēc vienā vizītē visu to nav iespējams apskatīties. Cerēsim, ka tas nebija mūsu pēdējais brauciens uz Rīgu, un, ka mums būs iespēja atgriezties šeit atkal. Atpakaļceļā jau kļuvusi tradīcija apmeklēt kādu veikalu. Šoreiz tas bija ALFA tirdzniecības centrs!

                                                                                 Audriņu pamatskolas skolotāja- Jeļena Pimahova

Comments are closed.