Audriņu pamatskolas skolēni apmeklē ,, Zinātnieku nakts 2017,,

Audriņu pamatskolas skolēni apmeklē ,, Zinātnieku nakts 2017,,

Jau desmito gadu Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija organizē zinātnisku pasākumu ,,Zinātnieku nakts,,, lai dažādu skolu audzēkņi un citi interesenti iepazītos ar sasniegumiem zinātnes jomā. Šogad tika piedāvātas daudzpusīgas aktivitātes par tēmu „Zinātnes sasniegumi – ideju avots inovācijai”.

Audriņu pamatskolas audzēkņi bija vieni no vairākiem ciemiņiem, kuri apmeklēja praktiskās un teorētiskās zinātniskās nodarbības un  prezentācijas. Katrs apmeklētājs varēja  atrast sev interesējošo tēmu un piedalīties dažādās nodarbībās, eksperimentos, konkursos un radošās darbnīcās.

Jaunākās klases skolēni piedalījās praktiskā nodarbībā, kuras laikā, origami tehnikā, izveidoja katrs savu sunīti. Pēc tam skolēni ar lielu interesi piedalijās inženieru fakultātes bibliotēkāru rīkotajā nodarbībā «Lielo ideju jaunais meistars», kurā skolēni paši veidoja dažādu mašīnu modeļus. Savukārt vecākās klases skolēni apmeklēja vairākas nodarbības, kuru galvenais mērķis bija – iepazīstināšana ar zinātnes sasniegumiem, ar ideju avotiem inovācijai. Visvairāk audzēkņiem patika interaktīvā nodarbība ,,Radi inovāciju pats!,,, kur tika prezentētas Latvijas inovācijas, kā arī pašiem bija piedāvāta lieliska iespēja kļūt par inovācijas tapšanas procesa dalībnieku. Ielūkojāmies auditorijā, kurā demonstrēja lāzera iekārtas, ar lielu interesi novērojām paraugdemonstrējumus Mehatronikas laboratorijā, kurā varēja redzēt 3D printeri darbībā, kurš ar datorprogrammas palīdzību no dažādiem materiāliem veido telpiskus priekšmetus.

Iepazīšanās ar dažādiem zinātnes sasniegumiem septembra beigās ir laba tradīcija, kuru iecienījuši gan skolēni, skolotāji gan visi pārējie interesantu inovāciju cienītāji. Gaidam arī nākamjos gados jaunas tikšanās un jaunas interesantas idejas!

Audriņu pamatskolas skolotājas – Alla Vorobjova, Jesēnija Masaļska un Dace Vasilevska

Comments are closed.