Noslēdzies SIA ,,ALAAS’’ konkurss ,,Sāc ar sevi!’’ – 2017!

Informācija no interneta: http://alaas.lv/index.php/category/jaunumi/

Šogad jau otro gadu pēc kārtas SIA ,,ALAAS’’ izsludināja konkursu otrreizējo materiālu vākšanā ,,Sāc ar sevi!’’. Šī konkursa mērķis ir  iesaistīt izglītības iestāžu skolēnus aktīvā atkritumu šķirošanā, jo tas veicina dabas resursu saglabāšanu. Konkursanti līdz 5.aprīlim vāca tukšas, saplacinātas PET pudeles.

PET pudeļu dzīve ir mūžīga – vispirms tās nonāk pie patērētājiem, pēc tam pie atkritumu apsaimniekotājiem, un, ja ir pareizi sašķirotas, tad otrreizējās pārstrādes uzņēmumos PET pudeles atdzimst jaunai dzīvei, un cikls sākas no jauna. No otrreiz pārstrādātajām PET pudelēm var saražot visdažādākos produktus, tai skaitā arī jaunas PET pudeles!

Šogad konkursā piedalījās 13 konkursanti:

• Rēzeknes sākumskola;
  • Rēzeknes novada Rēznas pamatskola;
  • Rēzeknes novada Liepu pamatskola;
  • Rēzeknes novada Tiskādu vidusskola;
  • Rēzeknes novada Čornajas PII ,,Brīnumzeme”;
  • Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra ,,Zeimuļs’’ vides izglītības  programma ,,4H’’;
  • Ludzas 2.vidusskola;
  • Rēzeknes novada Audriņu pamatskola;
  • Rēzeknes novada Kruķu pamatskola;
  • Rēzeknes 3.vidusskola;
  • Kārsavas pilsētas PII;
  • Rēzeknes novada Dricānu vidusskola;
  • Rēzeknes novada Griškānu PII.

1.vietu konkursā ieguva Rēzeknes sākumskola, skolēni savāca 920 kilogramus PET pudeļu. Viņi bija konkursa uzvarētāji arī pagājušajā gadā!

2.vietaLudzas 2. vidusskolas kolektīvam, viņi savāca 440 kilogramus PET pudeļu.

3.vieta – Rēzeknes novada Griškānu PII, nodoti 280 kilogrami PET pudeļu.

Arī pārējie konkursanti savāca lielu daudzumu PET pudeļu, ko varēs pārstrādāt un pagatavot daudz jaunu lietu. Visi kopā mēs  esam izdarījuši labu darbu – savācām 3200kg PET pudeļu.

Konkursa uzvarētāji un dalībnieki tiks sveikti 26.maijā, vides pasākuma ,,BŪT ZAĻIEM!’’ ietvaros.

Esiet aktīvi, šķirojiet atkritumus, saudzējiet vidi un resursus ik dienu!