Ar puzuru rotāti Ziemassvētki Audriņu pamatskolā

Mūsu 2.klase Audriņu pamatskolā nav liela (tikai 8 bērni), tomēr draudzīga un saliedēta. Lai piedalītos konkursā “Ar puzuru rotāti Ziemassvētki”, mēs apmeklējām Audriņu pagasta bibliotēku. Šeit kopā ar bibliotekāri Margaritu Platonovu un klases audzinātāju Oksanu Brokāni izglītojamie izpētīja visu pieejamo literatūru par puzuru vēsturi un iepazinās ar to tapšanas procesu.

Sākās mūsu darbs ar stiebru griešanu un sagatavošanu darbam. Patīkama un jautra nodarbošanās! Bet tālāk sekoja diezgan smags un darbietilpīgs process, kurš prasīja daudz pacietības.

Stiebriem notīrījām mizu. Izmantojot adatu, ievērām sagataves diegā. Katrs izgatavoja vismaz vienu daļiņu lielajam kopdarbam.

Ar pieaugušo palīdzību savienojām visas detaļas kopā, izrotājām ar dabas materiāliem – zīlīšu cepurēm, kastaņiem, čiekuriem… Mēs, otrklasnieki, tikai uzsākām skolas gaitas, tāpēc puzura tapšanas process mums nebija viegls. Tomēr darbs ir paveikts – mēs izgatavojām tradicionālo latviešu tautas rotājumu – puzuri!

Oksana Brokāne,

Audriņu pamatskolas skolotāja